نمایشگاه لوله و اتصالات تهران بین المللی

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

ضمن عرض احترام

بدینوسیله از شما همراهان همیشگی شرکت کاسپین پلمیر آبراهان دعوت به عمل می آوریم تا در این دوره از نمایشگاه صنعت ساختمان که به اجرای اتاق تعاون ایران برگزار می شود، همراه ما باشید. این دوره از نمایشگاه به دلیل بازخوردها و افزایش درخواست برای خرید لوله های تولید درجه یک تصمیم به اجرای برنامه های تشویقی و تخفیفات ویژه فصل تابستان گرفته ایم. برای اطلاع از این موارد لطفا با واحد پخش تهران به شماره 33327609 تماس حاصل فرمایید.

تاریخ برگزاری نمایشگاه: 6 مرداد تا 9 مرداد 1398

اطلاعات مجری نمایشگاه:

نــام: اتاق تعاون ایران

شماره تماس: 02122662845 – 02122662486

فکس: 02122662847

وب سایت: www.iranconfair.ir

آدرس: تهران خیابان سپهبد قرنی- بالاتر از تقاطع طالقانی- شماره 83 کدپستی:1583614111

لوله های پلیپروپلین / پلی پروپلین / pp

خط تولید لوله های یو پی وی سی UPVC

خط تولید لوله های یو پی وی سی UPVC

 

محصولات PVC-U از پودر خام PVC از طریق یک فرآیند فشاری و دمایی شکل می‌گیرند. دو فرآیند اصلی که در تولید استفاده می‌شوند، عبارتند از اکستروژن برای تولید محصولات پیوسته نظیر لوله، و قالب‌گیری برای محصولات مجزا نظیر اتصالات.

قیمت لوله سه لایه پی وی سی و محاسبات آن

فرآیند مدرن PVC-U مستلزم به‌کار‌گیری روش‌های علمی-صنعتی پیشرفته برای کنترل دقیق متغیرهای فرآیند است. ماده‌ی پلیمری مورد استفاده، پودری با جریان آزاد است که نیازمند اضافه کردن پایدارکننده‌ها و روان‌کننده‌های مختلف است. به همین دلیل انتخاب فرمولاسیون و پس از آن اختلاط، دو عامل حیاتی در فرآیند تولید محسوب می‌شوند.

در مراحل مختلف فرآیند اختلاط، افزودنی‌ها ذوب شده و روی سطح دانه‌های PVC را پوشش می‌دهند. پس از رسیدن به دمای مناسب، مخلوط به صورت اتوماتیک به یک مخزن خنک‌کننده انتقال می‌یابد و دمایش به سرعت به حدود °C20 کاهش می‌یابد.

اکسترودر  قلب فرآیند تولید لوله‌ی PVC-U است، که دارای یک سیلندر با المنت‌های حرارتی قابل کنترل است که در آن مارپیچ‌/مارپیچ‌های دقیقی می‌چرخند. اکسترودرهای جدید ماشین‌های بسیار پیچیده‌ای هستند که به دقت طراحی شده‌اند تا فشار و برش روی مواد در تمام مراحل فرآیند قابل کنترل باشد.


لوله های سه لایه پی وی سی

محصول مرحله‌ی قبل به درون سیلندر و مارپیچ فرستاده می‌شود تا از طریق گرما، فشار و برش به حالت «مذاب» مورد نظر برسد. در حین گذر از میان مارپیچ، ذرات PVC از تعدادی نواحی حرارتی می‌گذرد که باعث تراکم، یکنواختی بیشتر و گازگیری از جریان مذاب می‌شود.

آخرین ناحیه فشار را افزایش می‌دهد تا مواد مذاب از داخل قالب عبور کنند و بر اساس اندازه و مشخصات لوله‌ی مورد نظر شکل بگیرند. طراحی قالب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که تأثیر زیادی روی یکنواختی خواص محصول نهایی دارد.

پس از آن که لوله از قالب اکسترودر خارج شد، در یک کالیبراتور به کمک جریان هوا یا وکیوم به اندازه‌ی مطلوب می‌رسد. طول کالیبراتور در حدود سه برابر قطر لوله است. این طول برای ثابت کردن قطر لوله قبل از مرحله‌ی پایانی سرمایش در حمام آب با دمای کنترل شده ضروری است.

لوله به وسیله‌ی یک دستگاه کشش با سرعت ثابت از مراحل کالیبراسیون و سرمایش عبور می‌کند. کنترل سرعت بسیار مهم است، چرا که بر روی ضخامت دیواره‌ی محصول نهایی تأثیر می‌گذارد. یک چاپگر همراستا در فواصل مشخص، لوله‌ها را بر حسب اندازه، نوع، تاریخ و … نشانه‌گذاری می‌کند و یک اره‌ی اتوماتیک  لوله‌ها را بر حسب اندازه‌ی مورد نیاز می‌برد. یک دستگاه کوپله (Belling Machine) روی یک سر هر شاخه لوله، مادگی ایجاد می‌کند.

عموماً دو نوع مادگی وجود دارد:

 • مادگی برای اتصال با واشر لاستیکی
 • مادگی برای اتصال با چسب

محصول نهایی پس از بازرسی و انجام آزمون‌های آزمایشگاهی کنترل کیفی به انبار می‌رود تا در نهایت به مقصد مورد نظر ارسال شود.


خواص و مزایای لوله UPVC

۱- مقاومت در برابر خوردگی:

لوله های PCV-U نارسانای جریان الکتریکی هستند و در برابر واکنش های الکتروشیمیایی ناشی از اسیدها، بازها و نمک ها که منجر به خوردگی در فلزات می شوند، مقاوم هستند. این ویژگی در سطح داخلی و خارجی لوله ی PVC-U وجود دارد. در نتیجه، استفاده از لوله یPVC-U در کاربردهایی که در آن خاک مهاجم وجود دارد، بسیار به صرفه است.

۲- مقاومت شیمیایی بالا:

PVC در برابر بسیاری از الکل ها، روغن ها و مواد نفتی غیرآروماتیک مقاوم است. این ماده همچنین در برابر اکثر خورنده ها نظیر اسیدهای غیرآلی، بازها و نمک ها مقاوم است. برای کارهای معمول آبرسانی، لوله های PVC-U کاملاً در برابر مواد شیمیایی موجود در خاک و آب مقاوم هستند. مسئله ی مقاومت شیمیایی تنها هنگامی مطرح می شود که محیط های غیرعادی وجود داشته باشد و یا از لوله برای انتقال مواد شیمیایی استفاده شود.

۳- مدول الاستیسیته ی بالا و انعطاف پذیری:

مقاومت لوله های PVC-U در برابر شکست یکی از مزایای عملکردی مهم آنها محسوب می شود. لوله های PVC-U تحت بار قادرند بدون شکستگی تغییر شکل بدهند. مدول الاستیسیته PVC-U یکی از مزایای مهم آن برای کاربردهای دفنی محسوب می شود، به خصوص در شرایطی که حرکت یا لرزش خاک محتمل باشد (زمین لرزه و …).

بالا بودن این کمیت باعث می شود تا پدیده دوپهنی در این لوله ها به حداقل برسد. همچنین با توجه به این که ضخامت لوله های فاضلابی بر اساس مقدار مدول الاستیسیته ی رزین مصرفی در ساخت لوله تعیین می گردد، بالا بودن مدول PVC-U باعث کاهش ضخامت لوله و افزایش سطح مقطع عبور جریان می شود.

۴- استحکام کششی بلند مدت:

لوله های PVC-U به گونه ای فرمول بندی می شوند تا استحکام کششی بلند مدت بالایی داشته باشند. حداقل استحکام مورد نیاز (MRS) (که در طراحی لوله های تحت فشار به کار می رود)، برای لوله های PVC-U در حدود دو برابر بیشتر از مقادیر متناظر دیگر لوله های پلاستیکی نظیر پلی اتیلن است. به همین دلیل هم ضخامت لوله های PVC-U نسبت به سایر لوله های پلاستیکی کمتر بوده و در نهایت وزن کمتری نیز دارد، که این مسئله مزیت مهمی محسوب می شود.

۵- نسبت استحکام به وزن بالا، وزن سبک:

استحکام بالای PVC-U باعث حداقل شدن ضخامت و سبکی این لوله ها می گردد. لوله های PVC-U مزیت سبکی چشمگیری دارند که جنبه ایمنی مهمی محسوب می شود. امکان حمل و نقل آسان، آسیب های کاری را حداقل نموده و نصب و حمل و نقل ارزان تر را تسهیل می کند.لوله های سه لایه پی وی سی

۶- اتصالات آب بند:

یک مزیت مهم برای هر لوله  آب بندی اتصالات آن است. لوله های PVC-U با عمق دخول بالا و سیستم های اتصال اورینگی (Push-fit) توانسته است از طریق همین مزیت بسیاری از محصولات سنتی را کنار بزند.

۷- مقاومت در برابر سایش/خراش:

لوله های PVC-U مقاومت بسیار بالایی در برابر سایش و خراش از خود نشان می دهند. ثابت شده است که لوله های PVC-U دوام بسیار بالاتری نسبت به لوله های فلزی، سیمانی و سفالی در برابر انتقال مواد دوغابی دارند.

۸- استحکام ضربه:

تحت شرایط نرمال، لوله های PVC-U مقاومت نسبتاً بالایی در برابر آسیب های ناشی از ضربه در مقایسه با لوله های سه لایه و سفالی، سیمانی و بیشتر مواد رایج در ساخت لوله دارند. با وجود کاهش مقاومت ضربه لوله های PVC-U در دماهای بسیار پایین، استحکام ضربه ی آن همچنان بالاتر از حد نیاز است.

۹- مقدار زبری پایین:

زبری لوله عامل بسیار مهم و مؤثری در ایجاد افت فشار و کاهش دبی می باشد. لوله های PVC-U به دلیل داشتن سطوح داخلی بسیار صیقلی (ضریب زبری و اصطکاک پایین)، مقاومت بسیار پایینی در برابر جریان سیال از خود نشان می دهند.

علاوه بر این، در بسیاری از لوله ها باکتری ها در قسمت های زبر و دارای پستی و بلندی لوله تجمع می کنند (تشکیل biofilm) و به مرور راه جریان آب را می بندند، که این امر باعث افت فشار جریان شده و بر سلامت آب آشامیدنی نیز تأثیر منفی می گذارند.

زبری هیدرولیکی پایین لوله های PVC-U، با ممانعت از تشکیل بیوفیلم، علاوه بر کاهش افت فشار، مانع ته نشینی لجن در شبکه های فاضلابی شده و در شبکه های توزیع آب آشامیدنی نیز باعث کاهش احتمال آلودگی می شود. بنابراین هزینه های نگهداری این لوله ها پایین بوده و طراحی اولیه ی خط لوله نیز بهینه تر صورت می گیرد.

۱۰-کیفیت آب:

استفاده از فرمولاسیون مناسب جهت تولید لوله های PVC-U موجب می شود تا مطابق استانداردهای NSF 61-62 بتوان از این لوله ها جهت انتقال آب آشامیدنی استفاده نمود و اطمینان حاصل کرد که مقادیر سرب، قلع و سایر عناصر سمی نظیر جیوه، کرم، کادمیم و باریم زیر حدود مجاز استاندارد می باشند.

۱۱- مقاومت در برابر شعله:

لوله ی PVC-U به سختی آتش می گیرد و در غیاب منبع خارجی شعله به سوختن ادامه نمی دهد. دمای شعله ور شدن خود به خودی آن ??? درجه سانتیگراد است، که بسیار بالاتر از اکثر مواد ساختمانی است. در اثر سوختن PVC، گاز HCl آزاد می شود که این گاز از دسترسی اکسیژن به منطقه ی مشتعل شده جلوگیری می کند. به همین دلیل است که PVC را ماده ای خودخاموش شونده می نامند.

۱۲- قیمت مناسب:

علاوه بر مزایای ممتاز ذکر شده برای لوله های PVC-U، قیمت این لوله ها بسیار مناسب و قابل رقابت با سایر لوله های پلیمری، فلزی، چدنی و … می باشند. به طوری که امروزه لوله های PVC-U در دنیا یکی از گزینه های اصلی در شبکه های آب و فاضلاب می باشند.


موارد استفاده از یو پی وی سی – UPVC

بیشتر در صنعت ساختمان ( درب و پنجره های دو و سه جداره و لوله) کاربرد دارد. همچنین در صنایع غذایی و دارویی و بهداشتی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

 • صرفه جویی در مصرف انرژی تا ۴۰%
 • مقاوم در برابر نفوذ باد؛ گرد و غبار، آب و باران به داخل تا ۱۰۰%
 • مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی
 • عدم نیاز به رنگ
 • عایق صوتی، حرارتی و برودتی
 • غیر قابل اشتعال در مواقع آتش سوزی
 • قابلیت بالای انعطاف و تنوع در ساخت نگهداری و نظافت آسان
 • دارای عمر مفید طولانی
 • نصب سریع و آسان
 • دوست دار محیط زیست ( بدون سرب)

مزایا و کاربرد لوله پلیکا

 • سیستم آبیاری تحت فشار(مزرعه)
 • سیستم آبرسانی شهری
 • سیستم فاضلاب شهری
 • سیستم فاضلاب ساختمان
 • سیستم آبرسای از چاههای آب
 • سیستم آبرسانی ساختمان
 • قیمت لوله و اتصالات پی وی سی

حضور در نمایشگاه بغداد کشور عراق

حضور در نمایشگاه بغداد کشور عراق

با تکیه بر تلاش مستمر همکاران و همین طور عنایت خداوند متعال در طول سالها فعالیت، علاوه بر کسب افتخارات داخلی و حضور در رویداد های همخانواده با صنف خودمان، موفق شده ایم در کشور های همسایه به خصوص در کشور عراق به عنوان دروازه ای به بازار کشور های عربی نیز حضور پیدا کنیم. این تلاش بی وقفه علاوه بر اینکه بر کیفیت محصولات ما افزوده است، در طول سالها شرایط را برای تولید با تیراژ بالاتر و در نتیجه قیمت نهایی تمام شده کالا به صورت رقابتی و استثنایی فراهم آورده. تصاویر زیر مربوط به حضور در آخرین نمایشگاه و پایون ایران در عراق است که به لطف خداوند متعال موفق به خودنمایی از طرف صنف صنایع در آن بوده ایم.

نمایشگاه صنایع اهواز

نمایشگاه صنایع اهواز

با شرکت و همکاری در پنمایشگاه های مختلف کشور، علاوه بر آشنا شدن با شرکت های معتبر و دوستان خوب، موفق شده ایم نام و نشان خود و همین طور کیفیت بالای لوله ها و اتصالات تولید شده خود را به اثبات برسانیم. یکی از این نمایشگاه های پر بازدید و بازده در طول این سالها، نمایشگاه صنایع و ساختمان اهواز بوده است که در آن با محصولات لوله سفید آبرسانی PP و همین طور لوله های UPVC خود، به همراه لوله های سه لایه به عنوان محصول جدید کارخانه موفق به جذب مشتریان جدید شده ایم.

نمایشگاه صنعت ساختمان تهران

نمایشگاه صنعت ساختمان تهران

حضور شرکت کاسپین پلیمر آبراهان در نمایشگاه های مختلف صنعت ساختمان و همین طور لوله و اتصالات تهران

مفتخریم اعلام کنیم که در طول دوره های مختلف در سال های گذشته چندین بار در نمایشگاه های مختلف داخل و خارج از کشور شرکت نموده ایم و بازخورد خوبی از این رویداد ها دریافت کرده ایم، ضمن تشکر از همه دست اندرکارانی که در طول نمایشگاه ها ما را یاری نموده اند و همین طور برگزار کنندگان این دوره ها از نمایشگاه های بین المللی، شما را به دیدین تصاویر برخی از این رویداد ها در تهران دعوت می کنیم.